Noc Muzeów 2018 w Muzeum Spraw Wojskowych

Otwarcie wystawy pt. „Nasza ojcowizna – 100 lat niepodległości”

Podczas kolejnej edycji wydarzenia „Noc Muzeów” w Krakowie 18 maja 2018 r. w naszym Forcie, otworzona zostanie wyjątkowa wystawa pt. „Nasza ojcowizna – 100 lat niepodległości”. Została ona przygotowana przez mieszkańców Krakowa i okolic.

Wystawa będzie poświęcona wydarzeniom, ludziom, rozwojowi techniki i rzemiosła na przestrzeni stulecia. Przy okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy mieć sposobność obejrzenia wielu nietypowych rzeczy, które dotąd były, często zapomniane, ukryte w domach okolicznych mieszkańców.

Na wystawie chcemy również pokazać, jak duże zmiany zaszły w Swoszowicach i okolicach w ostatnich dziesięcioleciach. Jak dawne wsie o charakterze rolnym przekształcone zostały w krakowskie osiedla o zabudowie willowej.

Pragniemy podziękować wszystkim ludziom pełnym pasji i dobrej woli, którzy przyczynili się do wzbogacenia eksponatami tej ciekawej wystawy. Pamiętajmy, że jaka będzie historia i przyszłość naszych miejscowości w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego dbajmy nie tylko o przestrzeń wokół swojej posesji, ale również o wspólne dobro.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Nasza Ojcowizna – 100 lat niepodległości” 18 maja od godziny 18.00 do 22.00, a później w godzinach funkcjonowania Muzeum Spraw Wojskowych. Do zobaczenia!

Plakat-Noc-Muzeów-2018-w-MSWojsk