m37a - 2017 full kolor

FULL KOLOR – wernisaż obrazów grupy m37a

21.10.2017 r. o godz. 16.21, w naszej muzealnej galerii odbędzie się wernisaż twórczości grupy artystycznej m37a. Wystawa pt. FULL KOLOR potrwa do 11 listopada br. Jak mówią o niej sami twórcy:

„Temat wystawy może być rozumiany w różny sposób, choć kluczowym będzie pokazanie swego rodzaju pełni, czy maksimum ekspresji koloru jako istotnego elementu składowego otaczającej nas rzeczywistości. Jest czymś, na co dzień niedostrzegalnym, choć potrafi stać się przedmiotem zachwytu.

Od początku istnienia osad ludzkich, kolor stanowił jeden z elementów identyfikacji, przynależności do określonej grupy społecznej. Kolory posiadały określoną symbolikę i magiczną moc, indywidualną dla poszczególnych kręgów kulturowych. Widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka (a także części zwierząt). W fizyce mamy jedynie do czynienia z pewnym zakresem promieniowania elektromagnetycznego, które do odbiorcy dociera najczęściej w postaci mieszaniny fal o różnych częstotliwościach.

W podejmowanym temacie wystawy nie chodzi bynajmniej o używanie wielu kolorów w pracach, raczej skupienie się na jakiejś wybranej intensyfikacji w oddziaływaniu barwnym, przekazie emocjonalnym. Głównym celem podejmowanego tematu jest eksploracja granic i styków zagadnienia barwy w odniesieniu do estetyki oraz psychiki człowieka.”

Lista Twórców:
Sołtysik Anna
Turek Mateusz
Romaniak Ewa Maria

Gościnnie:
Burzej Agnieszka
Dąbrowska Ewa
Domagała Bartłomiej
Sajdak Jan
Sawicka Kaja
Weber Beata

Link do strony grupy:
Link do FB:
www.facebook.com/grupaM37A
Link do wydarzenia na fb:
www.facebook.com/events
FULL KOLOR - plakat
FULL KOLOR – plakat

Czytaj więcej

krakowska Noc Muzeów 2017 w Muzeum Spraw Wojskowych

Krakowska Noc Muzeów 2017 w Forcie Swoszowice

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w wernisażu malarstwa Edwarda Dudy oraz podopiecznych warsztatów graficznych Fine Art PrintmakingMyślniku. Otwarcie wystawy pt. „A to Polska właśnie!” oraz bezpłatne zwiedzanie Muzeum Spraw Wojskowych rozpocznie się w piątek 19 maja o godz. 18.00.

Zapraszamy do Fortu Swoszowice przy ul. Sawiczewskich 46 w Krakowie. Na gości wernisażu czekają niespodzianki oraz poczęstunek.

Organizatorzy wystawy: Muzeum Spraw Wojskowych (www.mwojsk.com), Galeria Du-Ed Edwarda Dudy (www.eduda.eu) oraz Myślnik Kreatywna Edukacja (www.myslnik.edu.pl). Patronat medialny: Swoszowicki Portal Informacyjny (www.swoszowice.org.pl). Sponsor główny: Instal Kraków (www.instalkrakow.pl). Wydarzenie odbędzie się w ramach Nocy Muzeów w Krakowie (www.krakowskienoce.pl).

Krakowska Noc Muzeów 2017 w Muzeum Spraw Wojskowych
Krakowska Noc Muzeów 2017 w Muzeum Spraw Wojskowych

Czytaj więcej